Aštuntokai Vinco Kudirkos progimnazijoje diskutavo apie knygas

    Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje  vyko tradicinė 7- 8 klasių mokinių konferencija „Knyga žmogaus gyvenime“, skirta Spaudo, kalbos  ir knygos atgavimo dienai paminėti. Mokiniai dalijosi savo perskaitytų knygų įspūdžiais, svarstė, ką reikia daryti, kad knyga mokiniui būtų ne priešas, o draugas, ar šiais laikais madinga skaityti (A. Liaudanskaitė). Renginio metu buvo perskaityta 11 pranešimų. Septintokas V. Holins pristatė 10 įdomiausių faktų apie knygas, L. Krištopaitytė perskaitė pranešimą „Skaitote savo vaikui – rūpinatės jo ateitimi“. Įdomios mintys nuskambėjo D. Girdziušo pranešime „Ar poezija turi įtakos matematikos žinioms“, jis pateikė ir 10 patarimų

skaitytojams. T. Lekerauskas supažindino su tyrimu, kurį atliko progimnazijos 5, 6 ir 8 klasėse. Jis domėjosi, kokią reikšmę mokinių kasdienybėje užima išmanusis telefonas ir knyga, kaip jie konkuruoja. Kudirkietė  G. Sajenkaitė ir M. Astrauskaitė iš Dainų progimnazijos supažindino klausytojus su savo pamėgtomis knygomis, U. Jasnauskaitė perskaitė laišką skaitytos knygos autorei. Apie Niko Vujičičiaus knygą „Gyvenimas be ribų“, turėjusią didžiausios įtakos mokinės gyvenime, papasakojo V. Vaitkutė iš Gegužių progimnazijos, o Dainų progimnazijos aštuntokė U. Valainytė pranešime „Knyga apie geležinių uždangų epochą“ pasidalijo mintimis apie Č. Aitmatovo knygą „Ilga kaip šimtmečiai diena“. Konferencijoje dalyvavo Vinco Kudirkos progimnazijos mokinių Gabijos ir Dovydo Sajenkų mama žurnalistė Jurga Sajenkienė. Ji pasidalijo mintimis apie įdomiausią vaikystės knygą.

    Svarbus šių konferencijų momentas – „Knygų graužiko“ nominacija. Šiemet daugiausia skaitančiais buvo pripažinti Džiugas Lenkauskas (7a), Gabija Sajenkaitė (8a), Tadas Lekerauskas (8a). Jiems įteikti diplomai ir šokoladiniai zuikiai.

    Kai kuriuos pranešimus aštuntokai pasiūlys išklausyti žemesniųjų klasių mokiniams.

                                                                                          Rita Samoškienė

gegužės 12, 2017