Kudirkiečiai Latvijoje

   

Saulėtą rugsėjo 25 d. rytą 3a, 3b ir 4a kl. mokiniai kartu su mokytojomis išvyko į Latviją. Vykstant autobusu gidė labai įdomiai pasakojo apie pakeliui pravažiuojamus objektus.

    Pirmasis aplankytas objektas –  Cinevilla kino miestelis. Tai latviškasis Holivudas, kur bažnyčios viduje įsikūrusioje studijoje vaikai galėjo net nusifilmuoti. Įdomu, kad priekyje filmuojamas žalias fonas realiu laiku keičiamas rusiškai kalbančio vaikino nustatyta vizualizacija. Teko viską versti į lietuvių kalbą ir gana tiksliai, nes linksmų plaučių vaikinas gana gerai suprato lietuviškai ir juokaudamas pataisydavo, jeigu netiksliai būdavo išverčiama. Buvo tikrai smagu stebėti veiksmą ant scenos ir televizoriaus ekrane vienu metu. Kad būtų įdomiau ir suvaidinti galėtų ne tik 2-4 vaikai, buvo paruošti 7 skirtingi scenarijai su jiems skirtomis dekoracijomis ir skirtingais aktoriais. Taigi, drąsiausi mūsų mokiniai turėjo galimybę tapti kino žvaigždėmis. Paskui vaikai aplankė labirintus visiškoje tamsoje, tik pasišviesdami mažais žibintuvėliais.

    Antrasis aplankytas objektas –  Tervetės gamtos parkas. Miško takeliais mus vedžiojo ragana, kuri puikiai kalbėjo lietuviškai, nes jos tėvai kilę iš Lietuvos. Aplankytame Nykštukų miške viskas nykštukų dydžio. Labai patiko naujai statomas Nykštukų miestelis. Vaikai galėjo aplankyti ir Nykštukų namelių vidų. Greta – Raganų šilas, kuriame išdykauja Raganaitė, o medžiuose slepiasi šikšnosparniai ir vorai. Norintys galėjo pasižvalgyti po apylinkes iš 25 m apžvalgos bokšto.

    Laikas praėjo labai greitai. Pavargę, bet laimingi ir pilni įspūdžių Šiaulius pasiekėme vėlai vakare….

rugsėjo 30, 2018