#WeRemember

Vinco Kudirkos progimnazijoje 8b klasės mokinės Eimantė Pociūtė ir Greta Mataitytė 6a klasės mokiniams vedė valandėlę „Žydų šventės“. Aštuntokės lanko Šiaulių jaunųjų turistų centrą ir ten su mokytoja G. Beniušiene parengė medžiagą valandėlei. Šio susitikimo metu šeštokai išgirdo, kokios šventės yra Chanuka, Bar-micva, Pascha, Purimas, kada pradedamas ir baigiamas švęsti šabas, pamatė filmuką apie tai, kaip elgiamasi šabo metu. Mergaitės jauniesiems draugams papasakojo, ką valgo žydai, kokių maisto produktų vengia. Paskui visi, prisijungdami prie akcijos #WeRemember ir #MesPrisimename, skirtos paminėti Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną, nusifotografavo.
 

Vaikams buvo priminta, kad Lietuvoje sausio 27 d. minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Jungtinių Tautų Organizacijos patvirtintą atmintiną dieną pagerbiamos Antrajame pasauliniame kare nacių ir jų talkininkų įvykdytų masinių žudynių aukos, skatinamos švietimo programos, siekiant skleisti tolerancijos idėjas ir ugdyti nepakantumą antisemitizmui.

Pirmą kartą Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena buvo paminėta 2005 metais, kai Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją ir paragino visas pasaulio šalis kasmet sausio 27-ąją minėti šią dieną. Būtent 1945 metų sausio 27 dieną buvo išvaduotas Aušvico lageris Lenkijoje, kuriame naciai sunaikino pusantro milijono žmonių, iš kurių beveik 1,1 milijono – žydų.
 
 
 
 
 
 
 
 
sausio 25, 2019