II vieta respublikinėje mokinių integruotų tiriamųjų darbų/eksperimentų pristatymo konferencijoje „Tiriame, mokomės vokiečių kalbos ir dalijamės“

Gegužės 26 dieną vyko respublikinė nuotolinė mokinių integruotų tiriamųjų darbų/eksperimentų pristatymo konferencija „Tiriame, mokomės vokiečių kalbos ir dalijamės“.
Renginį organizavo Jonavos Justino Valeikio progimnazija. Dalyvavo 5-8 klasių moksleiviai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Jame buvo pristatyta 12 teminių pranešimų apie integruotose vokiečių ir dalykų pamokose atliktus eksperimentus, tyrimus ir jų rezultatus. Nuotolinis renginio formatas suteikė galimybę neišeinat iš namų suburti bendraminčius patirties pasidalijimui ir praktiniams mokymui(si).
Visi moksleiviai buvo puikiai pasiruošę. Konferencijos pranešėjai kalbėjo vokiškai ir lietuviškai. Net penktokėliai, dar nesimokantys vokiečių kalbos, pademonstravo gebantys vokiškai pristatyti savo darbą.
Konferencijos klausytojus – mokytojus sužavėjo mokinių kompetencija ir laisvas bendravimas su anapus kompiuterio ekrano esančiais. Šeštokė Melita Tauginaitė iš Jonavos Justino Vareikio progimnazijos paklausta, ar nebuvo baisu, atsakė: „Man konferencijoje kalbėti buvo lengviau, nei klasėje. Visai nebuvo baisu, nes buvau savo namuose“.
Po pranešimų vykusio balsavimo metu labiausiai patikusius darbus išrinko moksleiviai ir mokytojai.
Daugiausia mokinių balsų surinko šie pranešimai:
1 vieta: Ar mokyklos vanduo tinkamas gerti? (Gabrielė Vitosytė, 8 klasė, Marijampolės sav. Mokolų progimnazija)
2 vieta – Eksperimento „Kristalų auginimas“ pristatymas (Melita Tauginaitė, 6 klasė, Jonavos Justino Vareikio progimnazija)
2 vieta – Žaidžiu, eksperimentuoju ir mokausi per integruotas geografijos ir vokiečių kalbos pamokas (Omid Akbari, Fausta Janauskaitė, Kamilė Prielaidaitė, 5 klasė, Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija)
3 vieta – Vabzdžiai turi ypatingas akis (Austėja Sinkevičiūtė, 6 klasė, Jonavos Justino Vareikio progimnazija)
Konferencijos aptarime dalyvavę mokytojai džiaugėsi sėkmingu renginiu.
Už puikų renginio organizavimą dėkojame Jonavos Justino Vareikio progimnazijai ir mokytojoms Jurgitai Skamaročienei ir Lina Bruzgienei. Nuoširdžiai dėkojame mokinius paruošusiems mokytojams ir visiems konferencijos dalyviams.

Informaciją parengė Vilniaus Goethe‘s instututas

 

  

gegužės 28, 2020