“Misija STEAM”

Spalio 12-14 d. 4a ir 4b klasių mokiniams vyko  netradicinio ugdymo pamokos Šiaulių jaunųjų technikų centre: “Misija STEAM”. Pamokų metu moksleiviai ugdėsi įvairias kompetencijas: gamtamokslinę, inžinerinę, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, komunikabilumo ir kt.

Vaikai susipažino su dantų priežiūros svarba, gilino žinias apie sveikų dantų išsaugojimą, įvardijo ėduonį sukeliančius veiksnius.  Mokiniai savarankiškai pagamino dantų skalavimo skystį ir pakartojo dantų valymo taisykles.

          Mokiniai sužinojo, kas yra koraliniai rifai, koks yra didžiausias pasaulyje koralinis rifas, kuo jis svarbus Australijai, kodėl nyksta koraliniai rifai. Ketvirtokai susipažino su druskų savybėmis ir išaugino koralinį rifą iš nevalgomų druskų.

Ketvirtokai dalyvavo robotikos užsiėmime. Mokiniai susipažino su žmonijos raida, sužinojo kaip kūrėsi ir vystėsi miestai, kokie buvo patys seniausi pasaulio miestai. Vaikams buvo pristatyta ateities miesto vizija. Mokiniai kūrė robotuko maršrutą miesto gatvėmis.

Ketvirtokai susipažino su elektra, sužinojo kokie mokslininkai eksperimentavo su elektra, kas išrado įvairius elektros prietaisus. Ketvirtokai susipažino su  įdomiausiais pasaulio vabalais, sužinojo apie jonvabalių bioliuminencijos procesą. Vaikai atliko kūrybinę užduotį, pagamino šviečiančius atvirukus.

Ketvirtokai išsiaiškino, koks mokslas yra alchemija ir patys pabandė tapti alchemikais. Vaikai tyrinėjo įvairių medžiagų poveikį centų monetoms. Drąsiausieji mokiniai rankose laikė ugnį.

Mokiniai sužinojo, kokie pastatai vadinami dangoraižiais, koks buvo pirmasis pasaulio dangoraižis, kodėl ir kaip statomi dangoraižiai. Vaikai braižė statinio projektą, kūrė pastatus iš lego kaladėlių.

Ketvirtokai mokėsi įvairių rankų žaidimų. Mokiniai, kurie aktyviai dalyvavo užsiėmimuose, buvo dėmesingi, susikaupę ir atsakė į pateiktus klausimus, buvo apdovanoti prizais. Netradicinės veiklos ketvirtokams suteikė daug žinių ir labai patiko.

 

Mokytojos Eglė Čebatorienė ir Rasa Gudmonienė

spalio 16, 2020