Respublikinė 1-4 klasių mokinių konferencija „Tegul vaikai ir paukščiai skraido“

Nuo seno kovo 25-ąją laukiama parskrendant gandrų. Jų grįžimu, būdavo sakoma, prasideda šiltasis metų pusmetis. Atsitiktinai ar ne, šią Gandro dieną mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojai organizavo tradicinį renginį apie paukščius. Šį kartą vyko respublikinė 1 – 4 klasių mokinių konferencija ,,Tegul vaikai ir paukščiai skraido“. Nuotoliniu būdu susitiko ir dalyvavo 23 pradinukai ne tik iš mūsų miesto Salduvės, Ragainės, Sandoros, Dainų, Zoknių, Vinco Kudirkos progimnazijų, bet ir iš Kaišiadorių bei Trakų rajono mokyklų.  

Konferencijos pradžioje visus į bendrą veiklą subūrė aktoriai, kurie pasakojo ir dainavo daineles apie paukštelius. Paskui mokiniai, pasiskirstę į grupes, dalinosi žiniomis. Vieni pasakojo apie paukščius ir jų įdomybes. Kiti domėjosi ir savo pranešimais pristatė, kokie paukščiai minimi miestų herbuose. Treti ištyrinėjo mūsų tautosakos lobynus ir minė mįsles, sekė pasakas, čiulbėjo ulbėjo kaip paukšteliai. O keli mokiniai – praktikai, kaip tikri sparnuočių žinovai, pasakojo apie savo auginamus balandžius ir pristatė filmuotą tiriamąją medžiagą apie Lietuvoje žiemojančius paukščius. Konferencijos pabaigoje dalyviai išbandė savo jėgas KAHOOT žaidime.

Sakoma, kokia bus Gandro diena, tokie bus ir visi metai. Mums buvo smagu! Tad tikimės, kad mažieji ir didieji konferencijos dalyviai po smagių metų vėl susiburs kartu. Iki!    

kovo 27, 2021