Messenger_creation_95d914e4-c631-4792-9a41-26e01f15a1ec-683x1024-1

Balandžio 29 d. 4a klasės mokiniai Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) dalyvavo susitikime su vaikų rašytoja Indre Šalčiūte.

Debiutinę knygą „Lelijos nuodija miestą“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius apdovanojo Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą. Knyga yra pirmo leidyklos „Alma littera“ vaikų literatūros konkurso laimėtoja. Be to autorė nominuota „IBBY Lietuva“ Prano Mašioto premijai už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams, taip pat „Metų knygos rinkimai 2022“ vaikų literatūros kategorijos apdovanojimui.

Praeitais metais visi kartu dalyvavome geriausios metų knygos rinkimuose, perskaitėme šią rašytojos knygą ir vienbalsiai nutarėme, kad knyga „Lelijos nuodija miestą“ verta šios nominacijos.

Rašytoja prisiminė knygos rašymo momentus, uždavė vaikams įvairių klausimų. Tada vaikai susiskirstė į grupeles ir kūrė plakatus pagal rašytojos pasiūlytus draudimus. Ši užduotis labai mokinius įtraukė, net reikėjo pratęsti susitikimo laiką.

Mokytoja Rasa Blikertienė