5877f835-7b3f-4b98-bdb2-3404c4d5a063

GEGUŽĖS 31 DIENA PASAULINĖ DIENA BE TABAKO

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. gegužės 31-ąją paskelbė Pasaulinę dieną be tabako. Šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų.

Visą gegužės mėnesį progimnazijoje vyko prevencinės veiklos  mokiniams ,,Keisk cigaretę į sportą“. 1-8 klasių mokiniai buvo aktyvūs  dalyviai. Kiekviena klasė kartu su klasių vadove kūrė gėles, „Kvepėk gėlėmis, o ne dūmais“, kurių centre eilėraščiu, ar skanduote išreiškė klasės neigiamą nuostatą į rūkymą. Šokių mokytojos inicijuotos judriosios pertraukos virto šokių aikštele: mokiniai aktyviai šoko, juk kūrybinis išsilaisvinimas padidina produktyvumą įvairiose gyvenimo srityse bei ženkliai paveikia bendravimą, bendradarbiavimą tarp progimnazijos mokinių. Mokykloje lankėsi ir su mokiniais bendravo Šiaulių policijos bendruomenės policijos pareigūnas. Pareigūnas su mokiniais diskutavo kodėl nepilnamečiai pradeda rūkyti, kokios to pasekmės ir atsakomybės. Socialinės pedagogės klasių valandėlių metu su 5-8 klasių mokiniais diskutavo apie rūkymo priežastis, žalą, skaičiavo kiek pinigų išleidžia rūkantis žmogus per mėnesį,  metus, penkis ar dešimt, diskusijos pabaigoje žaidė ,,Kahoot“. Prevencinių renginių mėnesį vainikavo fizinio ugdymo mokytojų organizuotos 5-8 klasių tarpklasinės sporto varžybos, o 1-4 klasių  mokiniai  pertraukos metu rinkosi į akciją „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“.

Tikime, kad šios veiklos rūkančius paauglius privertė apgalvoti šio įpročio kenksmingumą, o nerūkančius – nepradėti rūkyti. Linkime visiems nepamiršti savo sveikatos ir rūpintis ja!

(Nuo 2016 m. gegužės 20 d. Lietuvoje veikia svetainė www.nerukysiu.lt).

Informaciją parengė socialinės pedagogės Rūta Bujienė ir Brigita Žagarnauskaitė