IMG_6445-1024x768-1

8b klasės išvyka į Šiaulių koordinavimo centrą

Birželio 7d. 8b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių koordinavimo centre, kuris yra Šiaulių miesto savivaldybėje. Šis centras yra atsakingas už miesto viešųjų erdvių vaizdo stebėjimą, eismo kontrolę, civilinę saugą ir viešąją tvarką, teritorijų valymą ir priežiūrą, avarinių situacijų valdymą, viešųjų pastatų energetinio efektyvumo priežiūrą, taip pat kontroliuoja teikiamų komunalinių paslaugų kokybę.

Ekskursijos metu mokiniai sužinojo apie centro veiklą ir funkcijas. Jiems buvo aprodytos vaizdo stebėjimo salės, kur operatoriai stebi miesto vaizdą realiu laiku. Mokiniai taip pat matė, kaip valdomi eismo signalai ir kaip koordinuojamas viešasis transportas.

Mokiniai sužinojo, kad Šiaulių koordinavimo centras siūlo įdomų ir prasmingą darbą žmonėms, kurie nori prisidėti prie savo miesto saugumo ir gerovės. Centras nuolat ieško talentingų ir motyvuotų darbuotojų, todėl tai puiki vieta pradėti karjerą tiems, kurie domisi viešuoju saugumu, technologijomis ar inžinerija. Buvo aptartos šios profesijos:

· Vaizdo stebėjimo operatorius: Stebi vaizdo kamerų įrašus ir praneša apie pastebėtus pažeidimus.

· Eismo kontrolierius: Reguliuoja eismą ir užtikrina saugią kelių eismo dalyvių judėjimą.

· Civilinės saugos specialistas: Atsakingas už civilinės saugos planų rengimą ir įgyvendinimą, taip pat už pagalbą gyventojams avarijų ir kitų ekstremalių situacijų metu.

· Viešosios tvarkos specialistas: Užtikrina viešąją tvarką ir saugumą renginiuose ir kitose viešose vietose.

· Komunalinio ūkio specialistas: Prižiūri miesto teritorijas, užtikrina švarą ir tvarką.

· IT specialistas: Prižiūri centro IT sistemas ir užtikrina jų saugumą.

· Inžinierius: Projektuoja ir diegia vaizdo stebėjimo sistemas, eismo reguliavimo sistemas ir kitas technologijas.

Išvyka į Šiaulių koordinavimo centrą buvo naudinga ir įdomi patirtis mokiniams. Jie sužinojo daug naujo apie savo miestą ir jo valdymą.